Aktywne filtry

Gryzaki

Ząbkowanie jest nieuniknionym etapem życia każdego niemowlaka. Dziecko w tym czasie może być rozdrażnione i marudne....

Ząbkowanie jest nieuniknionym etapem życia każdego niemowlaka. Dziecko w tym czasie może być rozdrażnione i marudne. Nie ma się czemu dziwić, proces ząbkowania sprawia niemowlakowi ból, a nie potrafi on jeszcze się z nami komunikować.

Oprócz ogólnego rozdrażnienia, podczas ząbkowania wystąpić może szereg innych objawów, takich jak: opuchnięte dziąsła, trudności z zasypianiem, podwyższona temperatura ciała, utrata apetytu, obfite ślinienie i wkładanie wszystkiego do buzi. Normalne jest, że w tym trudnym dla wszystkich okresie chcemy pomóc naszemu dziecku. Stawiamy sobie pytanie, jak najlepiej pomóc małej istocie? Pierwszą myślą są oczywiście gryzaki dla niemowląt.

Jakie gryzaki wybrać?

Gryzaki na ząbkowanie powinny być nieodłącznym elementem każdej wyprawki. Gryzaki niosą dzieciom ogromną pomoc w czasie ząbkowania. Po podaniu ich niemowlakowi, na jego twarzy od razu możemy zauważyć znaczną ulgę i rozluźnienie.

Podczas wyboru rodzaju gryzaka na pierwszym miejscu musimy brać pod uwagę wiek dziecka. Wiadome jest, że proces ząbkowania nie kończy się po wyjściu dolnych jedynek, a pojawia się i wraca jak bumerang – gdy tylko zaczynają wyżynać się kolejne mleczaki.

Gryzak dla niemowlaka dobieramy, biorąc pod uwagę jego wiek, ponieważ im młodsze niemowlę, tym bardziej narażone jest na zakrztuszenie się lub zadławienie. Pamiętajmy również o tym, że gryzaki nie mogą być zakończone żadnymi ostrymi, ani kanciastymi elementami, aby dodatkowo nie narażać naszego dziecka na niebezpieczeństwo.

Należy też pamiętać, że każde dziecko jest inne i rozwija się we własnym tempie. U niektórych dzieci proces ząbkowania może się rozpocząć tuż po skończeniu trzeciego miesiąca życia, a u niektórych nastąpi on znacznie później i okaże się to ósmy miesiąc życia. Dlatego ważne jest, aby podczas wyboru gryzaka dopasować go do wieku dziecka, ponieważ przykładowe pięć miesięcy w życiu niemowlęcia to ogromna przepaść w rozwoju, umiejętnościach, no i przede wszystkim wielkości!

Podczas wyboru gryzaków starajmy się unikać tych, które są ciężkie i zakończone ostrymi elementami. Najbezpieczniejsze są gryzaki lekkie i łatwe do złapania, zwłaszcza kiedy niemowlę potrafi już samo chwycić zabawkę, a nie zna jeszcze umiaru i siły we własnych rączkach. Kolejną ważną cechą podczas wyboru gryzaka będzie łatwość jego higieny — kiedy niemowlę zaczyna interesować się światem i tym, co go otacza, nie zwraca uwagi na paprochy lub kurz, więc należy pamiętać, żeby często wyparzać przedmioty, które niemowlę nieustannie wkłada do ust.

Rodzaje gryzaków dla niemowląt

Jednym z najbardziej powszechnych rodzajów są gryzaki wodne. Są one wypełnione wodą, dzięki czemu po ich schłodzeniu w lodówce przyniosą jeszcze większą ulgę. Specjalne wypełnienie pozwala na dłuższe utrzymanie gryzaka w chłodzie i szybciej ukoi ból.

Gryzaki silikonowe to również znany rodzaj gryzaków, są one lekkie i łatwe czyszczeniu. Wykonane są delikatnego, ale jednocześnie solidnego materiału, dzięki czemu nie niszczą się one zbyt szybko.

Gryzak rękawiczka to gryzak przeznaczony dla niemowląt, które od wszelakich zabawek wolą własne dłonie. Za każdym razem, kiedy dziecko podniesie rękę do ust, zabawka będzie w jego zasięgu. Rękawiczka posiada specjalne wypustki, które masują dziąsła w momencie wkładania rąk do buzi przez niemowlę.

Dla niemowląt, które preferują smoczki, istnieją gryzaki smoczki. Zamiast klasycznej gładkiej końcówki, mają one zakończenie w typie gryzaka, dzięki czemu w momencie ssania, dziecko jednocześnie masuje sobie dziąsła.

Wszystkie rodzaje gryzaków dodatkowo można posmarować żelem łagodzącym i uśmierzającym ból podczas ząbkowania. Na pewno nie zaszkodzi, a może przynieść jeszcze większą ulgę.

Jak widać, gryzaczki dla dzieci to obszerny temat, a w ich wyborze pomoże nam znajomość naszego dziecka i tego, co lubi najbardziej. Gryzaki dziecięce to tania i efektywna opcja radzenia sobie z ząbkowaniem. Gryzak to niezbędny element każdej wyprawki, który ma sprawić, aby ząbkowanie było łatwym i przyjemnym orzechem do zgryzienia!

Czytaj więcej