Brak dostępnych produktów.

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.

Kaski ochronne

Kask ochronny na głowę służący do nauki chodzenia

Kaski ochronne na głowę dziecka to świetny wynalazek...

Kask ochronny na głowę służący do nauki chodzenia

Kaski ochronne na głowę dziecka to świetny wynalazek służący do nauki chodzenia. Chronią delikatną główkę Twojego dziecka przed szczególnie niebezpiecznymi, bolesnymi upadkami i uderzeniami. Ale nauka chodzenia zawsze wiązała się z wieloma stłuczeniami i siniakami. Paradoksalnie jest źródłem nauki prawidłowego chodzenia, aby uniknąć kontuzji, a jednocześnie można go nosić i chronić dziecko. Są one zawsze zaprojektowane tak, aby chronić najważniejszą część wrażliwej czaszki niemowlęcia na uderzenia podczas nauki chodzenia, ale nie wywierają nacisku na głowę. Kask jest również wyposażony w otwory zapewniające odpowiednią wentylację. Jest wykonany z miękkich, wygodnych materiałów i ma bezpieczne zapięcie.

Kask do chodzenia — dlaczego warto?

Zwolennicy tego typu akcesoriów uważają, że nawet jeśli opiekun dziecka ma „oczy wokół głowy” i jest przy niemowlęciu 24 godziny na dobę, to powinien chronić dziecko przed wszelkimi upadkami i obiciami. Czasem nawet zdarza się, że dzieci, które upadły, bywają tak dotkliwie poobijane, że wymagają dokładnego zbadania przez lekarza, co może trwać godzinami w szpitalu lub izbie przyjęć. Zwolennicy kasków podkreślają też, że nie chodzi o to, aby korzystać z urządzenia przez cały czas, ale nosić go tylko w szczególnych okolicznościach.

Według zwolenników dawania niemowlętom kasków, kaski powinny być noszone tylko w określonych porach i w określonych okolicznościach. Niezalecany jest on do całodziennego noszenia. Warto zakładać kask tylko wtedy, gdy dzieci znajdują się w nieznanym środowisku lub nie mogą być zabezpieczone przed upadkiem. Nie chodź z dzieckiem na plac zabaw, ani nie odwiedzaj parku, kiedy dziecko ma założony kask. Nie należy przyzwyczajać dziecka do obecności kasku przez cały czas, powoduje to rozwijanie złych nawyków, zatem zakładaj mu kask tylko wtedy, gdy możesz realistycznie uniknąć niebezpieczeństwa.

Kiedy przyda się kask do chodzenia?

Kaski służące do noszenia podczas nauki chodzenia budzą wiele kontrowersji i to od samych rodziców zależy, czy zdecydują się chronić w ten sposób swoje dziecko. Są zdecydowanie inne sytuacje, kiedy kupowanie kasku dla dziecka to jedno. Następnie, gdy maluch dostaje swój pierwszy rowerek biegowy lub trójkołowy, musi mieć kask i odpowiednią ochronę. Dziecko z pierwszym pojazdem zaczyna się dużo szybciej ruszać, wychodzi na zewnątrz, gdzie trudniej jest zawsze trzymać go blisko i złapać w odpowiednim momencie. Wtedy może się zranić, więc musi być odpowiednio zabezpieczony. Oprócz natychmiastowego bezpieczeństwa, kask jest ważny od najmłodszych lat, aby wyrobić w sobie nawyk używania go na rowerach, wrotkach, hulajnogach i tym podobnych urządzeniach.

Kask do nauki chodzenia — jaki wybrać

Każdy rodzic musi sam zdecydować, czy kask do raczkowania i nauki jest dobrym rozwiązaniem dla jego dziecka. Należy jednak zauważyć, że małe dzieci mogą być bardzo różne. Niektóre są bardzo ostrożne i nie przepadają za aktywnością fizyczną, inne zaś są bardzo energiczni i wydają się stale testować swoje umiejętności. To właśnie z tymi drugimi kask do nauki chodzenia może okazać się naprawdę bardzo przydatnym sprzętem. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tego rodzaju ochrony dla swojego dziecka, przed zakupem zwróć uwagę na kilka jego funkcji.

Niektóre modele są całkowicie zamknięte, czyli zabudowane. Są podobne do popularnych hełmów „orzeszków”, ale są znacznie lżejsze. Inne kaski są tylko częściowo zabudowane — chronią tylko te części głowy, które są najbardziej narażone na uderzenia.

Kask do nauki chodzenia może być wykonany ze specjalnego tworzywa z amortyzującą częścią wewnętrzną, gąbki pokrytej bawełną lub lekkiej i doskonale amortyzującej pianki PE (polietylen). Te ostatnie są najbardziej popularne. Pianka jest nietoksyczna, a sam kask często ma zapięcia, które ją zabezpieczają.

Niektóre dzieci czasem są bardzo uparte. Mogą, np. wchodzić pod stół, a następnie uderzać głową o blat, mogą też wspinać się na oparciu fotela. Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko ma takie „ulubione miejsca”, zablokuj mu dostęp do nich, przysuń fotel do ściany itp.

Czytaj więcej