Aktywne filtry

Kocyki i otulacze

Delikatna skóra maluszka wymaga delikatnych tkanin, które otulą go do snu. Dlatego wybierając kocyk dla dzieci, należy kierować się...

Delikatna skóra maluszka wymaga delikatnych tkanin, które otulą go do snu. Dlatego wybierając kocyk dla dzieci, należy kierować się jego materiałem, właściwościami i bezpieczeństwem dla delikatnej skóry malca.

Jaki kocyk dla dzieci będzie odpowiedni?

Dostępne w sklepie produkty zostały wykonane z dobrej jakości materiałów takich jak bambus, bawełna lub wełna merino, które ze względu na swoje liczne zalety doskonale nadają się nawet dla najmłodszych. Zdrowy sen, komfort i bezpieczeństwo to tylko jedne z wielu rzeczy, jakie mogą zagwarantować dostępne w sklepie kocyki niemowlęce. W końcu komfortowy wypoczynek malca jest ważnym elementem jego rozwoju.

Kocyk dla dzieci — miękkie otulenie zachęcające do snu

Kocyk dla dzieci musi być przede wszystkim bezpieczny dla delikatnej skóry malca. Z tego powodu kocyki znajdujące się w ofercie zostały wykonane z odpowiednich surowców gwarantujących bezpieczeństwo w kontakcie ze skórą maleństwa. Ponadto zarówno bawełna, bambus, jak i wełna merino odznaczają się dobrymi właściwościami grzewczymi, które sprawdzą się w każdym sezonie. Hipoalergiczność to również pożądana cecha w przypadku kocyków, dlatego wszystkie dostępne produkty nie wywołują reakcji alergicznych ani podrażnień mogących wpłynąć na komfort dziecka. Delikatne naturalne materiały otulą malca, zachęcając do chwili odpoczynku.

Bambus czy bawełna — jaki kocyk wybrać?

Zarówno jeden jak drugi materiał cieszy się dużą popularnością wśród rodziców. Bawełna od lat króluje na rynku, będąc jednym z chętniej wybieranych włókien na odzież szczególnie dla dzieci. Ma duże właściwości oddychające, dzięki czemu nie przegrzewa maluszka nawet podczas cieplejszych dni. Dodatkowo pochłania wilgoć, odprowadzając ją na zewnątrz. Hipoalergiczność pozwala na używanie jej nawet przez osoby z problemami skórnymi i alergiami. Kocyk dla dzieci z bawełny np. od Lemonii charakteryzuje się również dużą wytrzymałością i odpornością na wysokie temperatury.

Kocyki z bambusa także zapewniają hipoalergiczność i bezpieczeństwo dla delikatnej skóry maluszka. Ponadto wyróżniają się właściwościami antystatycznymi i antygrzybiczymi, zapobiegającymi rozwojowi roztoczy i innych szkodliwych mikroorganizmów. Tego rodzaju kocyki dobrze sprawdzą się szczególnie podczas upałów, lekko chłodząc malca. Spowodowane jest to niższą temperaturą bambusa niż temperatura otoczenia. Dodatkowo materiał bambusowy jest niezwykle wytrzymały i trwały — po wielu praniach będąc równie delikatnym w dotyku. Oba materiały gwarantują komfort i wygodę maluszka, dlatego wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami.

Wielozadaniowy kocyk dla dzieci z wełny merino

Dostępne w sklepie kocyki z wełny merino są uniwersalnym rozwiązaniem sprawdzającym się w każdą pogodę. Wełna merino jest niezwykle popularna ze względu na swoje właściwości termoregulacyjne. Dzięki nim nawet w silne mrozy zapewni odpowiedni komfort cieplny. Niemniej jednak równie dobrze sprawdzi się w ciepłe wiosenne dni, gdyż pozwala skórze oddychać i ma wysokie możliwości odprowadzające wilgoć, zapobiegając poceniu się.

Kocyk dla dzieci wykonany z wełny merino taki jak np. My Memi doskonale sobie poradzi z wszelkimi wypadkami w postaci rozlania wody, mleka lub przecieku pieluszki. Dodatkowo wełna ma naturalne właściwości antybakteryjne i nie pochłania brzydkich zapachów. Zabezpiecza również dziecko przed promieniami UV, dzięki zawartemu we włóknach naturalnemu filtrowi UPF, który całkowicie chroni przed słońcem. Kocyki z tego rodzaju wełny nie powodują podrażnień ani alergii jak w przypadku zwykłej wełny. Za to są miękkie, delikatne dla skóry i elastyczne. Odznaczają się również dużą wytrzymałością pozwalającą użytkować produkt latami.

Dobrej jakości kocyki w trosce o zdrowie maluszka

Kocyk dla dzieci musi być bezpieczny i delikatny w kontakcie ze skórą malca. Jednak powinien być także niezwykle wytrzymały, aby przetrwać nawet podczas intensywnego użytkowania. Dlatego dostępne w sklepie kocyki zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów gwarantujących bezpieczeństwo i trwałość. Ponadto duża różnorodność oferty umożliwia wybranie nie tylko materiału, ale również ulubionego wzoru i koloru, dzięki czemu można dopasować kocyk do własnych upodobań. Pragnąc zapewnić malcowi zdrowy sen w każdej sytuacji, warto wybrać wysokiej jakości kocyk dla dzieci, który przetrwa nie jedno zadanie. 

Czytaj więcej