Brak dostępnych produktów.
Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.
Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.
Laktatory dla mamy do odciągania pokarmu są niezawodnym pomocnikiem w karmieniu w domu, w pracy czy na spacerze.
...Laktatory dla mamy do odciągania pokarmu są niezawodnym pomocnikiem w karmieniu w domu, w pracy czy na spacerze.
Laktator to urządzenie służące do odciągania mleka z kobiecej piersi. Nazywa się to również często odciągaczem pokarmu. Działa na zasadzie odciągania mleka z piersi łatwo i szybko do specjalnego pojemnika na mleko. Laktator może być pomocny w pierwszych dniach po porodzie. Do wyboru są często: laktator ręczny lub elektryczny.
Komfort to priorytet każdej kobiety podczas karmienia piersią. Laktator pomaga rozwiązać wiele problemów i jest łatwy i wygodny w użyciu. Dzięki laktatorowi każdy może karmić swoje dziecko mlekiem matki. Laktator dwufazowy naśladuje naturalny rytm ssania dziecka. Podczas pracy najpierw odciąga mleko szybko i powierzchownie, potem powoli i głęboko.
Laktator działa na zasadzie naśladowania odruchu ssania dziecka, dzięki czemu jego stosowanie wiąże się ze stymulacją produkcji mleka i jego skutecznym odciąganiem. Konstrukcja urządzenia jest zawsze pomyślana w taki sposób, aby kobieta mogła wygodnie przymocować urządzenie do piersi w celu odciągania pokarmu.
Silikonowy lejek jest mocno przymocowany do powierzchni piersi, dzięki czemu możliwe jest wytworzenie odpowiedniej siły ssania. Wyciśnięte mleko jest zbierane w butelce połączonej z lejkiem. Laktator to urządzenie używane przez każdą świeżo upieczoną mamę. Jest to bardzo przydatne narzędzie, wówczas gdy mama nie może cały czas przystawiać dziecka do piersi.
Łatwy w obsłudze laktator ręczny ma kilka zalet: jest lekki, cichy i znacznie tańszy od swojego elektrycznego odpowiednika. Urządzenie jest niewielkie, dzięki czemu bez problemu mieści się w damskiej torebce, a dzięki stosunkowo prostej konstrukcji łatwo utrzymać je w czystości.
Dobrą wiadomością dla matek karmiących jest to, że wiele modeli laktatorów ręcznych jest wyposażonych w specjalny masażer piersi lub wkładki ochronne. Tego typu wkładki zmniejszają dyskomfort związany z pompowaniem. Jeśli w ciągu najbliższych kilku tygodni zamierzasz zostać matką, prawdopodobnie już przygotowałaś odpowiednią wyprawkę dla dziecka. A teraz pomyśl o sobie — o ile laktator może wydawać się zbędnym elementem wyposażenia, to w sytuacji, gdy nie możesz samodzielnie karmić dziecka, ten łatwy w użyciu przedmiot okazuje się nieoceniony.
Istnieją dwa rodzaje laktatorów: ręczne i elektryczne. Te pierwsze są stosunkowo tanie, łatwe w użyciu i wygodne, choć z laktatorami elektrycznymi wyglądają nieco blado, dlatego generalnie poleca się je kobietom, które odciągają mleko raz dziennie lub rzadziej.
Zwolennicy laktatorów ręcznych twierdzą, że działanie urządzeń ręcznych jest bliższe naturalnemu odruchowi ssania dziecka. Poza tym mogą kontrolować częstotliwość odciągania kolejnych porcji jedzenia, co pozwala im odczuwać mniejszy ból. Jednak indywidualne preferencje kobiet w tym zakresie mogą się znacznie różnić — często zdarza się, że odciąganie jednym laktatorem nie daje dobrych efektów, a inny model sprawdza się doskonale. Dlatego nie należy rezygnować z laktatora po pierwszej nieudanej próbie.
Laktator może być bardzo pomocny w wielu problemach z karmieniem piersią. Przydaje się zarówno podczas tak zwanych nawałów, jak i podczas przerwy w pokarmie, czyli zastojów. Jest również niezbędny w sytuacjach, gdy dziecko ma problemy ze ssaniem piersi. Skondensowane mleko można następnie podać dziecku, wybierając odpowiednią butelkę.
Często też zdarza się, że matka musi wrócić do pracy, ale nie chce zrezygnować z karmienia. Mleko z piersi pozwala ojcu i innym krewnym karmić dziecko mlekiem matki. Zaleca się używanie laktatora w celu stymulacji karmienia piersią. Najskuteczniejszym czynnikiem wpływającym na ilość laktacji jest karmienie piersią, co wskazuje na zapotrzebowanie na pokarm. Jak prawidłowo używać laktatora, aby stymulować karmienie piersią? Z urządzenia najlepiej korzystać, gdy dziecko przestanie ssać pierś.
Przed pierwszym i każdym użyciem ważne jest, aby dokładnie wyczyścić i wysterylizować poszczególne części laktatora. W tym celu możemy użyć specjalnego płynu oraz szczoteczki do mycia butelek i akcesoriów dla niemowląt.
Niezależnie od innych metod, warto wiedzieć, jak wyparzyć butelki. Do pojemnika na wodę wkładasz butelkę, smoczek, laktator i miarkę — wszystko do sterylizacji. Następnie gotuj je pod przykryciem przez około 5 minut. Zabieg powtarza się przed każdym posiłkiem.
Istnieją trzy podstawowe typy laktatorów, mianowicie są to: elektryczne, ręczne, bateryjne.
Po porodzie matka i dziecko mogą napotkać różne sytuacje, w których muszą być tymczasowo rozdzieleni. Przykładem tego jest sytuacja, gdy jeden jest w szpitalu, podczas gdy drugi jest w domu. Następnie przychodzi z pomocą metoda tzw. 7-5-3.
Stymulacja oszukuje piersi — mamy większe zapotrzebowanie na mleko niż w rzeczywistości. Odciąganie najlepiej wykonywać ręcznie lub za pomocą laktatora elektrycznego.
Mleko należy odciągać co 2-3 godziny za pomocą systemu: 7 minut z prawej piersi, 7 minut z lewej, 5 minut z prawej, 5 minut z lewej, 3 z prawej, 3 z lewej. Nie martw się, jeśli mleka poleci za dużo. Wszystko przychodzi z czasem. Ma to po prostu stymulować laktację, co zaowocuje naprawdę dużą ilością mleka.
Laktator należy stosować z zachowaniem szczególnej higieny. Po każdym użyciu należy go rozłożyć na wszystkie możliwe części i dokładnie umyć detergentem w gorącej wodzie. Każdą małą część, osłonę i nakrętkę należy umyć, ponieważ gromadzące się tam resztki mleka są idealną pożywką dla bakterii.
Dezynfekcja laktatora to kolejny ważny krok w jego pielęgnacji.
Nie zapomnij zadbać o higienę innych urządzeń służących do mycia i suszenia laktatora, takich jak tacka ociekowa, szczotka do mycia, ściereczka bawełniana itp. Umyte i wysuszone części laktatora należy szczelnie zamknąć w pojemniku.