Aspirator do nosa od urodzenia Sopelek 3 Aspirator Vacum

Aspirator do nosa od urodzenia Sopelek 3 Aspirator Vacum

31,47 zł
Dostawa w ciągu 1-2 dni
Ilość Ostatnie sztuki w magazynie

 • 60 dni na zwrot 60 dni na zwrot
 • Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy

Opis

Sopelek 3 to zestaw za pomocą, którego możliwe jest sprawne, bezbolesne i bezpieczne usunięcie z nosa dziecka wydzieliny (kataru) podczas przeziębienia, bądź w przebiegu alergii.

W zestawie Sopelek 3 znajdziemy 10 jednorazowych filtrów wymiennych oraz końcówkę aspiratora, którą możesz podłączyć do odkurzacza.

Dodatkowo do opakowania dołączone zostały także jednorazowe podkłady do przewijania dziecka, które wykonane zostały z warstwy nieprzemakalnej folii oraz dwóch warstw chłonnej bibuły, by zapewnić dziecku wygodę i komfort podczas przewijania.

Wskazania

Sopelek3 aspirator vacuum to zestaw, dzięki któremu możliwe jest sprawne i bezpieczne usunięcie zalegającej w nosie dziecka wydzieliny. Opakowanie zawiera zapasowe filtry, adapter do odkurzacza oraz jednorazowe nieprzemakalne podkłady medyczne dla dzieci

Opakowanie zawiera

 • Aspiratora + 10 jednorazowych filtrów
 • Adapter do podłączenia odkurzacza x 1 sztuka
 • Jednorazowe podkłady Sopelek baby x 2 sztuki

Odciąganie za pomocą ust

Metoda może służyć zarówno do codziennej higieny noska jak i do zalegającej wydzieliny.

Przed pierwszym i każdym kolejnym użyciem sprawdzić wszystkie elementy czy poszczególne elementy nie są uszkodzone, następnie każdy element umyć w ciepłej wodzie.

 1. Włóż jednorazowy filtr do końcówki [A] 
 2. Nałóż końcówkę (A) z jednorazowym filtrem (A1)  na cylinder główny (B) aspiratora.
 3. Ułóż dziecko w dogodnej pozycji, umieść ustnik (C) w swoich ustach, a końcówkę (A) z jednorazowym filtrem w otworze nosowym dziecka.
 4. Delikatnie, progresywnie i jednostajnie wciągaj powietrze przez ustnik (C) najpierw w jednym, następnie drugim tworze nosowym.
 5. Wyjmij zanieczyszczoną końcówkę (A) z jednorazowym Filtrem z cylindra głównego (B). Filtr (A1) wyrzuć do kosza. Pozostałe elementy wyparz w gorącej wodzie       (ok. 90stC) przez max. 15 sekund.
 6. Wysusz wszystkie elementy i ułóż w pudełku.

Odciąganie za pomocą odkurzacza

Metoda może służyć tylko do usuwania zalegającej wydzieliny. Przed pierwszym i każdym kolejnym użyciem sprawdzić wszystkie elementy czy poszczególne elementy nie są uszkodzone, następnie każdy element umyć w ciepłej wodzie.

 1. Włóż jednorazowy filtr (A1) do korka (B1), a następnie korek(B1) do cylindra głównego(B). Nałóż końcówkę (A) na cylinder główny (B ) aspiratora, a wąż     (E) połącz z adapterem (D) z jednej strony i korkiem (B1) z drugiej. 
 2. Włóż adapter (D) do rury ssącej odkurzacza, odsuń odkurzacz na max. odległość od dziecka, następnie włącz urządzenie . Do procesu usuwania wydzieliny z noska używamy odkurzaczy o mocy 500-1800 W.
 3. Ułóż dziecko w dogodnej pozycji i delikatnie dosuń końcówkę (A) Aspiratora w pobliże jednego, następnie drugiego otworu nosowego dziecka (odciąganie powinno trwać max. 5 sekund, ruch góra- dół).  UWAGA: nie zatykać otworu redukcyjnego (dziurka) w wężu. 
 4. Wyłącz odkurzacz, wyjmij zanieczyszczoną końcówkę (A) z cylindra głównego (B), a jednorazowy filtr (A1) z korka (B1). Filtr (A1) wyrzuć wyrzuć do kosza. Pozostałe elementy wyparz w gorącej wodzie (ok. 90stC) przez max. 15 sekund. Adapter (D) i wężyk (E) nie wymagają wyparzania, wystarczy przemycie ciepłą wodą.
 5. Wysusz wszystkie elementy i ułóż w pudełku.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Jeżeli dolegliwości nie ustępują po 7 dniach należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować produktu po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u osób uczulonych na którykolwiek składnik produktu. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Wyrób medyczny. Producent: Salus International Sp. z o.o. Pułaskiego 9, Katowice

Szczegóły produktu

Specyficzne kody

EAN13
5901549819083

Opinie

W tej chwili brak opinii klientów.