Profesjonalna szczotka do twarzy i szyi — naturalne włosie Lullalove

  Profesjonalna szczotka do twarzy i szyi — naturalne włosie Lullalove

  32,51 zł
  Dostawa w ciągu 1-2 dni
  • 60 dni na zwrot 60 dni na zwrot
  • Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy

  Opis

  Profesjonalna szczotka Lullalove do twarzy i szyi, stworzona z naturalnego włosia

  Jaka jest najważniejsza cecha idealnej szczotki do twarzy? Koniecznie musi być najdelikatniejsza, jak tylko się da. Zanim powstała ta szczotka do twarzy, wzięliśmy na tapetę najróżniejsze dostępne włosia. Okazało się jednak, że zarówno testowane przez nas kozie włosie, agawa czy też szczecina nie są wystarczająco miękkie jak i nie nadają się do bardzo delikatnej i wymagającej skóry twarzy.

  Szczotkowanie twarzy to zabieg, który ma na celu pobudzenie krążenia, nieznaczne złuszczenie i zmniejszenie obrzęku twarzy bez uczucia bólu czy dyskomfortu. Szczotkowanie to ani masaż, ani peeling, stąd podkreślenie delikatności tego zabiegu.

  Szczotkowanie twarzy ma następujące zalety:

  • polepszenie się sprężystości skóry,
  • wzmocnienie drenażu limfatycznego,
  • lepsze krążenie,
  • pomoc w rozluźnianiu mięśni twarzy,
  • widoczne polepszenie owalu twarzy,
  • delikatny efekt peelingujący.

  Warto pamiętać, że pojawiająca się opuchlizna, głównie w okolicach oczu, szyi, policzków czy też obojczyka może sugerować zastoje limfy.

  Szczotkowanie twarzy – instrukcja

  Zabieg wykonywany jest na czystej skórze twarzy, której pH zostało wyrównane odpowiednim kosmetykiem, np. tonikiem lub hydrolatem. Po wysuszeniu cery wykonać należy bardzo delikatne ruchy, począwszy od środka twarzy, kierując się do zewnątrz. Ruchy wykonywane są z dołu do góry i mogą być koliste bądź proste. Przy szczotkowaniu szyi należy prowadzić ruch od środka brody, aż do linii żuchwy, następnie pod uszami i kierując się do obojczyka w dół.

  Szczotki nie wolno dociskać do skóry ani pocierać w jednym miejscu, by nie uwrażliwić skóry. Szczególną uwagę zwrócić należy na okolice oczu, aby nie podrażnić ich włosiem.

  Częstotliwość szczotkowania

  Zabieg ten może być wykonywany maksymalnie 3 razy w tygodniu przy posiadaniu cery normalnej i raz w tygodniu przy cerze wrażliwej.

  Długość szczotkowania

  Zabieg szczotkowania twarzy nie powinien być dłuższy niż maksymalnie 2 minuty. Aby zauważyć efekty warto, jest wykonywać go regularnie.

  Szczotka Lullalove jest odpowiednia także do szczotkowania szyi, okolicy biustu i dekoltu.

  Korzystanie w ciąży:

  Zabieg można wykonywać, będąc w ciąży.

  Przeciwwskazania do szczotkowania:

  Szczotkowania nie powinno się wykonywać, posiadając rany i podrażnienia skóry, trądzik i przy odstających znamionach.

  Osoby po zabiegach chirurgicznych zawsze muszą skonsultować temat szczotkowania z lekarzem.

  Jak dbać o szczotkę?

  Szczotka przeznaczona jest do wykonywania zabiegów na sucho. Zdezynfekować można jedynie samo włosie używając do tego odpowiednich preparatów, takich jak octanisept lub spirytus. Ważne jest otrzepanie po każdorazowym użyciu. Włosie szczotki nadaje się również do umycia szamponem. Zwrócić należy wówczas uwagę, aby nie zamoczyć samej oprawy szczotki i suszyć włosiem w dół. Jako że jest to przedmiot związany z higieną osobistą, nie należy się nią dzielić i powinna być użytkowana przez jedną osobę. Szczotkę wymienia się co pół roku.

  Oprawa szczotki zrobiona jest z litego, bukowego drewna. W początkowej fazie może gubić włosie. Przed pierwszym użyciem można ją przeczesać celem pozbycia się nadmiaru włosia, którego nie można było się pozbyć na etapie produkcyjnym.

  Nie wolno jej moczyć ani trzymać w bezpośrednim sąsiedztwie źródła ciepła, np. pieca czy kaloryfera. Nasiąknięcie wilgocią może doprowadzić do pęknięć lub czernienia drewna.

  Przy tworzeniu szczotki nie ucierpiało żadne zwierzę.

  Szczotka zapakowana jest w płócienny woreczek.

  Przeznaczona do użytku zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

  Produkt w 100% polski.

  Szczegóły produktu

  Specyficzne kody

  EAN13
  5902633259860

  Opinie

  W tej chwili brak opinii klientów.

  Może Ci się przydać
  Często kupowane razem
  Dobierz w okazyjnej cenie