Ochraniacze higieniczne na materac

( ilość produktów: 14 )

Wybraliście już łóżeczko dla dziecka wraz z odpowiednim materacem? Teraz pozostaje tylko zabezpieczyć je przed zabrudzeniem lub zniszczeniem. Jeśli mają służyć przez kilka lat, a do tego zapewniać komfort i bezpieczeństwo naszym pociechom, trzeba o nie odpowiednio zadbać. Ochraniacze na materac to jeden z takich przedmiotów, o których nie warto zapominać.

Jakie funkcje spełnia ochraniacz na materac?

Małe dzieci, które nie panują jeszcze nad czynnościami fizjologicznymi, często moczą łóżeczka. Zdarza się też, że rozleją mleko albo mają problemy z żołądkiem. Ponieważ nie są one w stanie jeszcze pełni panować nad odruchami, efekt może być opłakany. Raz zabrudzony materac długo utrzymuje nieprzyjemny zapach, w środku zaś dochodzi do rozwoju bakterii.  Co zrobić, aby uniknąć tak przykrych niespodzianek? Odpowiednim rozwiązaniem będzie zastosowanie maty wodoodpornej lub pokrowca na materac. W naszym sklepie dysponujemy szeroką gamą ochraniaczy higienicznych. Ich funkcją jest przede wszystkim ochrona materaca przed zabrudzeniem oraz wilgocią. Podkład na materac nie tylko zapobiega przenikaniu wilgoci i brudu, ale także rozwojowi drobnoustrojów. Celem zastosowania podkładu jest więc zapewnienie higieny w łóżeczku niemowlęcym oraz ochrona materaca.

Jak wygląda i jak jest wykonany ochraniacz na materac

Do ochrony materaca można posłużyć się matą wodoodporną, układaną bezpośrednio na materac i przykrywaną prześcieradłem. Można wybrać też pokrowiec ochronny, zwykle zaczepiany gumkami o narożniki materaca. W tym przypadku również na wierzchu układamy prześcieradło. Ochraniacze na materac dziecięcy są miękkie, wykonane z kilku warstw materiałów oddychających, przyjaznych dla skóry. Nie przepuszczają kurzu ani wilgoci, natomiast nadają się do prania w pralce, co w przypadku małych dzieci jest szczególnie ważne. Dzięki temu śpią one w bezpiecznych warunkach, a i my możemy spać spokojnie.

Dobry podkład nie zastąpi jednak wygodnego materaca ani prześcieradła

Oczywiście ochronny podkład nie zastąpi wygodnego materaca, niezbędnego do prawidłowego snu i rozwoju dziecka. Nie powinien też być stosowany bez prześcieradła, które jest podstawowym wyposażeniem zapewniającym czystość w łóżeczku. Pierze się je częściej i jest ono delikatniejsze w dotyku, ponieważ ma ono bezpośredni kontakt ze skórą dziecka. Podstawową funkcją podkładki na materac jest więc zapewnienie czystego i higienicznego miejsca do spania.

Duże podkłady na łóżka rodziców

W naszym sklepie dostępne są nie tylko ochraniacze na materac dziecięcy, ale również większe ochraniacze higieniczne, na łóżka dla dorosłych. Zapewniają one ten sam komfort użytkowania i pełnią podobną funkcję. Przede wszystkim chronią materac przed kurzem, brudem i wilgocią, dzięki czemu może on służyć nam dłużej. Często zdarza się, że małe dzieci przychodzą w nocy do rodziców — dobrze jest więc zabezpieczyć się przed przykrymi niespodziankami także we własnym łóżku.

Inne zastosowania pokrowców na materac

Tego typu ochronne podkłady na materac wybierają również posiadacze psów, które lubią spać ze swoimi właścicielami. W takim przypadku ochraniacz na materac zatrzymuje zabrudzenia czy resztki sierści. Ochraniacze higieniczne służą również osobom starszym i leżącym, które nieraz wiele godzin spędzają w łóżku, nierzadko w nim jedząc i pijąc. Może wówczas dojść do niekomfortowych sytuacji, których skutki będą trudne do usunięcia.

Ochraniacze higieniczne dobrze sprawdzają się również w hotelach, pensjonatach i sanatoriach. Pozwalają na szybsze i skuteczniejsze sprzątanie pokoi po gościach i przygotowanie czystego miejsca dla następnych.

Niewielki koszt, ale wielkie korzyści

Ponieważ zakup materaca zwykle łączy się ze sporym wydatkiem, warto zapobiegać przykrym niespodziankom. Żeby materac służył nam długie lata bez przeszkód, musi być odpowiednio zabezpieczony. Biorąc pod uwagę cenę zakupu nowego materaca oraz szereg korzyści, jakie niesie ze sobą korzystanie z pokrowców na materac, stosowanie ich jest wyjątkowo opłacalne.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 445 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-17
Zamówienie zostało zrealizowane szybko i profesjonalnie. Jestem bardzo zadowolona z wykonanej usługi.
2023-11-07
szybko sprawnie zegarek bardzo fajny

Średnia ocena: 4.91/5.0

Na podstawie: 443 opinii

pixelpixelpixelpixel