Aktywne filtry

Rożki i beciki

Rożki niemowlęce to jeden z podstawowych elementów wyprawki. Przydają się zarówno w szpitalu, zaraz po porodzie, jak...

Rożki niemowlęce to jeden z podstawowych elementów wyprawki. Przydają się zarówno w szpitalu, zaraz po porodzie, jak również w domu.

Ze względu na bardzo szeroki i zróżnicowany wybór asortymentu, rożki dziecięce dostępne są zarówno w wersjach wiosenno-letnich, jak i jesienno-zimowych. Można je także kupić w wariantach dla dziewczynek, chłopców, lub uniwersalnych, tak zwanych unisex. Przeczytaj, dlaczego warto posiadać rożek dla niemowlaka i jakie ich modele są dostępne w naszym sklepie internetowym.

Zalety stosowania rożka dla niemowlaka

Rożek niemowlęcy jest najchętniej stosowany przez rodziców w pierwszych tygodniach dziecka. Ma on pozytywny wpływ na jego rozwój i samopoczucie. Dziecko w macicy matki ma ograniczone ruchy, jest mu tam ciasno. Po przyjściu na świat nagle traci poczucie bezpieczeństwa. Rożek dla dzieci pomaga mu je przywrócić. Dziecko nim opatulone odczuwa przy tym podobne emocje jak w łonie swojej rodzicielki.

Również dla świeżo upieczonych rodziców rożki dla niemowląt tworzą istotny element wyprawki dla noworodka. Pomagają im zapewnić bezpieczeństwo fizyczne maleństwu. Chronią je bowiem przed upadkiem i wyślizgnięciem się z rąk rodziców. Istotne jest również to, że zapewniają maleństwu komfort termiczny. Temperatura w macicy jest bowiem dużo wyższa, aniżeli w normalnym świecie. Zanim noworodek przyzwyczai się do nowych warunków, może być mu bez rożka dla niemowląt za zimno.

Wiele mam przyznaje także, że rożki dla dzieci ułatwiają im ich karmienie. Maleństwo nie ma możliwości wierzgać rączkami, nóżkami ani się wiercić podczas posiłku. Łatwiej też utrzymać go w jednej pozycji.

Badania przeprowadzone przez specjalistów dowiodły również medyczne zalety stosowania rożków dla niemowląt. Okazuje się, że dzieci w nich szybciej zasypiają, lepiej i dłużej śpią i co ciekawe mają mniej kolek. Ostatni aspekt może być spowodowany tym, że maluszek w rożku niemowlęcym czuje się bezpiecznie, nie ma możliwości wykonywania podczas jedzenia zbędnych ruchów, przez co wolniej ssie.

Rożki dla niemowląt i ich rodzaje

Istnieje kilka rodzajów rożków niemowlęcych. W naszym sklepie internetowym z akcesoriami dziecięcymi są dostępne następujące rożki dla dzieci:

  • rożki kangurki – idealne są podczas przewożenia dziecka w aucie lub w gondoli. Zapewniają idealny komfort cieplny maleństwu, a przy tym łatwo je umocować w foteliku lub wózku

  • rożki otulacze – stosowane są od pierwszego dnia życia dziecka do ukończenia przez nie trzech miesięcy. Dają mu poczucie bezpieczeństwa. Dziecko jest nimi mocno opatulone, dzięki czemu czuje się tak, jak w brzuchu swojej mamy. Najczęściej zamiast zapięcia jest wstążka, która obwiązuje się dziecko w rożku

  • rożki śpiworki – przeznaczone są dla niemowląt, które potrafią już samodzielnie trzymać główkę. Zalecane są dla niemowląt od 6 miesięcy życia

  • rożki usztywniane – zalecane są w pierwszych tygodniach życia dziecka. Wspomagają rodziców w utrzymaniu dziecka w prawidłowej pozycji. Jak dziecko podrośnie, mogą z powodzeniem służyć za matę do zabawy na podłodze

  • kokony – kokon niemowlęcy najczęściej kupowany jest przez rodziców do koszy Mojżesza, ale idealnie sprawdza się również w łóżeczku. Zabezpiecza dziecko w nim przed przesunięciem się w stronę szczebelków.

Na co zwrócić uwagę kupując rożek dla niemowlaka?

Kupując rożek dla niemowlęcia, należy przede wszystkim zastanowić się, podczas jakiej pory roku będzie się z niego korzystać. Pomoże to dostosować jego grubość, jak również tkaninę, z jakiej został wykonany. Latem sprawdzą się różki muślinowe i bawełniane, zimą z wełny merino, która zapewnia idealny komfort cieplny. Kolejną istotną rzeczą są certyfikaty jakości. Jednym z nich jest Oeko-Tex Standard 100, kolejnym pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka.

Warto zastanowić się również nad zapięciem, w zależności od wieku dziecka, któremu jest dedykowany rożek niemowlęcy, mogą być zawiązywane, zapinane na zamek błyskawiczny lub rzep. Istotna jest również wielkość rożka. Nie może być on ani za mały, ani za duży. W pierwszych tygodniach życia najlepiej zastosować rożki 75 cm × 75 cm, a gdy dziecko ukończy 3 miesiące zmienić je na większe 100 cm × 100 cm.

W naszym sklepie internetowym posiadamy rożki dla niemowlaka wysokiej jakości, z naturalnych tkanin i z bezpiecznym, antyalergicznym wypełnieniem. Możecie być zatem pewni, że Wasze dziecko dostanie produkt bezpieczny, niezagrażający jego bezpieczeństwu oraz delikatnej skórze.

Czytaj więcej