Aktywne filtry

Sztućce

Pierwsze sztućce dla dzieci to wyjątkowa rzecz zarówno dla rodziców, jak i ich milusińskich. Przy wybraniu...

Pierwsze sztućce dla dzieci to wyjątkowa rzecz zarówno dla rodziców, jak i ich milusińskich. Przy wybraniu odpowiednich należy kierować się własnym doświadczeniem, opiniami innych oraz predyspozycjami dziecka. Wybór nie zawsze jest prosty, ponieważ rynek oferuje coraz to nowsze rozwiązania sprzyjające rozwojowi maluchów. 

Nauka jedzenia

Poszerzanie diety dziecka na początku jego życia zawsze wymaga zaopatrzenia się we wszelkiego rodzaju przybory ułatwiające karmienie. Od śliniaków przez kubeczki czy miseczki kończąc na sztućcach. Początkowe jedzenie sprawia duże trudności dzieciom, dlatego świetnie pasują na tę okoliczność sztućce do nauki jedzenia. Dzięki nim nakarmimy nasze pociechy w łatwy sposób i będziemy mogli być spokojni o to, że ich brzuszki będą pełne.

Sztućce dla niemowląt są ergonomiczne i mają dopasowany uchwyt do malutkich rączek. Ich długie trzonki pozwalają wydobywać jedzenie z głębokich słoiczków. Mają również wyprofilowany kształt, który ułatwia pobieranie pokarmu. Niektóre wyposażone są w specjalne kołnierzyki zapobiegające zadławieniu się dziecka. Utrudniają również przez to stykanie się sztućców z powierzchnią stołu, co wpływa na higienę. 

Idealne na prezent

Zastanawiając się co kupić dziecku w prezencie, można postawić na świetny pomysł, jakim są sztućce dla rocznego dziecka. To super zestawy, które idealnie nadają się również na okazję chrztu. Spełniają rolę pamiątki, będą przypominały tę wspaniałą uroczystość podczas karmienia. Zamknięte w ozdobnym pudełku nie zgubią się i będą mogły służyć przez wiele lat. Wykonane z najwyższą starannością mogą także leżeć za szybą w domowej witrynie i ozdabiać pomieszczenie. Ich chromowane wykończenie mieni się w odbijanym świetle i nadaje niepowtarzalnego charakteru. Taki prezent to świetna nauka dla dziecka do samodzielnego spożywania posiłków. Roczne dziecko potrafi już same jeść i będzie w świetnym humorze, jeśli będzie mogło korzystać z ładnego podarunku. 

Z czego wykonane są sztućce dla dzieci?

Przy zakupie odpowiednich środków do karmienia dziecka warto postawić na sztućce dziecięce wykonane z dobrej jakości materiałów. Znane firmy wytwarzają je z odpowiedniego plastiku, silikonu jak również metalu. W początkowym okresie życia dziecka postawmy na sztućce zrobione ze sztucznych materiałów pozbawione BPA. Są one elastyczne i bezpieczne dla delikatnych dziąseł niemowląt. Sztućce metalowe dla dzieci nadają się w późniejszym czasie. Stworzone ze stali nierdzewnej często są pięknym zwieńczeniem świeżo nakrytego stołu. Nie rdzewieją i nie rysują się. Mogą być używane przez dzieci z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. 

W zestawie taniej

Wybierając sztućce dla dziecka, można trafić na świetne okazje. W ofertach sklepów oprócz samych łyżeczek, które są najbardziej potrzebne na początku życia dziecka, dostępne są całe zestawy sztućców. Wybierając sztućce dla dziecka można, zamiast jednej łyżeczki postawić na większą ilość sztućców.

Komplety zawierają łyżeczki, łyżki, widelce i noże. Takie zestawienie pozwala na karmienie najmłodszych każdym rodzajem dania. Zestaw sztućców dla dzieci ma przeważnie wyższe ceny od pojedynczych elementów, ale zakup bardziej się opłaca niż dobieranie po kolei kolejnych nożyków czy widelczyków

Wyjątkowe wzory sztućców dla dzieci

Pierwsza łyżeczka dla dziecka powinna być ciekawa pod względem wizualnym. Bobas zawsze zwraca uwagę na kolory i kształty. Chętnie spożywa pokarm z czegoś fajnie zaprojektowanego. Z widelczyka wykończonego brokatową posypką z uśmiechem przyjmie każdy pokarm. Idealną propozycją są sztućce dla niemowlaka z oryginalną grafiką.

Producenci dają nawet dożywotnią gwarancję na swoje wyroby, szczególnie te metalowe. Takie sztućce nadają się również do mycia w zmywarce. Nie ma z nimi problemu czyszczenia, jak w przypadku plastikowych łyżeczek. Niektóre sztućce dziecięce mają również nadrukowane wizerunki zwierzątek lub postacie z bajek. To bardzo fajne przybory, które umilają czas podczas spożywania posiłków.

Czytaj więcej