Aktywne filtry

Talerzyki i miseczki

Czas rozszerzania diety każdego maluszka to moment, kiedy wielu rodziców zaczyna zastanawiać się, jakie miseczki i...

Czas rozszerzania diety każdego maluszka to moment, kiedy wielu rodziców zaczyna zastanawiać się, jakie miseczki i talerzyki wybrać. Posiłki powinny przebiegać w spokojnej i rodzinnej atmosferze. Obecnie, najlepszą metodą jest szeroko promowana metoda BLW. Pozwala ona na spokojne i bezpieczne uczenie dziecka nowych smaków. Maluch samodzielnie, od samego początku je: najpierw używając rąk, potem widelca i łyżeczki. Pamiętajmy, że dietę rozszerzamy po 6 miesiącu życia i dopiero wówczas, gdy dziecko siedzi bez naszej pomocy.

Miseczki i talerzyki dedykowane dzieciom to nieodzowna rzecz w kuchni. Każdy maluch, widząc jedzących dorosłych, również się garnie do samodzielnego jedzenia. Nałożenie dziecku porcji, na jego talerzyk sprawia, że dziecko czuje się ważne podczas wspólnego posiłku. Staje się jego pełnoprawnym uczestnikiem. Korzystanie ze specjalne dedykowanych dzieciom talerzyków i miseczek sprawia, że nie musimy się martwic o bezpieczeństwo. Talerzyk się nie stłucze, nawet jeśli wraz z zawartością znajdzie się na podłodze.

Każdy talerzyk dla dziecka i każda miseczka dla dziecka wykonana jest ze specjalnego i bezpiecznego materiału. Wyrób posiada wszelkie wymagane prawem atesty, by spełniać wymogi produktów dla malutkich dzieci. Miseczki oraz talerzyki nie będą w żaden sposób reagować z potrawami. Posiłek nie przejdzie zapachem plastiku, a także talerzyki nie zabarwią się nawet w przypadku jedzenia buraczków czy jagód.

Talerzyki z przegródkami

Warto wrócić uwagę, że talerzyki i miseczki dla dzieci posiadają specjalne przegródki. Ich zalet jest kilka:

  1. Umożliwiają podzielenie posiłku na porcje. Dzięki temu wiemy, jak skomponować zbilansowany posiłek dla naszego dziecka. Przegródki mogą wyznaczać ilość źródeł białka, warzyw czy owoców. Wówczas będziemy wiedzieć, że porcja nie jest za duża, ani za mała. (Oczywiście nie zmuszamy dzieci do jedzenia!)
  2. Miseczki z przegródkami uniemożliwiają mieszanie się porcji posiłków. Nie każde dziecko lubi, gdy mięsko dotyka ziemniaczków. Rozdzielając posiłek pomiędzy przegródki, będziemy mogli uniknąć wielu lez i wojen przy posiłku.
  3. Dziecko uczy się, że może samo decydować, który rodzaj pokarmu wybiera. Dzięki temu dowiesz się, co najbardziej lubi, a co najważniejsze – ono samo też dowie się tego o sobie.
  4. Dzieci mogą z nich jadać za pomocą własnych rączek, ucząc się w ten sposób bezpiecznego spożywania posiłków. Z czasem dziecko można wyposażyć w specjalne, dedykowane maluszkom sztućce.

Miseczki z przyssawkami

Miseczki dla dzieci posiadają również inną ważną zaletę: mocne przyssawki, które zapobiegają zrzuceniu posiłku na ziemię. Czas, który zaoszczędzimy wówczas na sprzątaniu, jest bezcenny. Można go przeznaczyć na zabawę z maluchem lub po prostu odpoczynek. Przyssawkę bardzo mocno przyciskamy do blatu krzesełka dziecka, tak by wypchnąć całe zgromadzone tam powietrze. Zanim nałożymy na miseczkę dla dziecka porcję posiłku, sprawdźmy, czy przyssawka trzyma się właściwie.

Talerzyki dla dzieci można myć w zmywarce bez obaw o ich zniszczenie. Jednocześnie jest to najbardziej higieniczny sposób dbania o talerzyk. Po myciu ręcznym warto sparzyć wrzątkiem talerzyk i miseczkę dziecka. Dzięki właściwościom miseczek i talerzyków można je również wykorzystywać do podgrzewania posiłków w mikrofalówce.

Wszystkie nasze produkty wytwarzane są z dbałością o szczegóły. Miseczki dla dzieci są starannie zdobione, by swym wyglądem sprawiały radość malutkim użytkownikom. Wśród talerzyków dla dzieci znajdziemy gładkie, bez żadnych ozdób. Jednak znajdą się i malowane w ulubione postacie z bajek czy też ciekawe motywy i wzorki. Kolory nie są mocne, bo nie powinny odwracać uwagi dziecka od posiłku.
Materiały, z jakich wykonano talerzyk i miseczki są również odporne na uderzenia, więc poza posiłkami dziecko może się nimi spokojnie bawić. Dodatkowo można je spokojnie brać w podróż. Niestety, mało który hotel czy pensjonat jest wyposażony w odpowiednie, bezpieczne miseczki i talerzyki dla dzieci.

Korzystanie z naszych talerzyków i miseczek dla dzieci sprawi, że posiłki staną się miłym czasem dla dziecka i jego rodziców.

Czytaj więcej