Aktywne filtry

Termofory

Termofor dla dzieci to niewielki i nieskomplikowany w użytkowaniu pojemnik, produkowany najczęściej z gumowego...

Termofor dla dzieci to niewielki i nieskomplikowany w użytkowaniu pojemnik, produkowany najczęściej z gumowego tworzywa, do którego wlewa się przez specjalny otwór, ciepłą wodę. Wśród termoforów dziecięcych istnieją również wypełnione pestkami wiśni czy nasionami. Ich zastosowanie pozwala na uzyskanie zarówno efektu rozgrzewającego, ponieważ ich konstrukcja utrzymuje przyjemne ciepło, a po schłodzeniu doskonale sprawdzają jako chłodny kompres. Jego właściwości pozwalają na stosowanie termoforu jako przyrządu do rozgrzewania ciała oraz kojenia dolegliwości bólowych u dzieci oraz dorosłych.

Na rynku występują różne modele termoforów dla dzieci. Dzięki mnogości wzorów, kształtów oraz rozmiarów termoforów bardzo łatwo dopasować egzemplarz idealny dla użytkownika. Większość z nich wyposażona jest w bawełniany, pluszowy czy futrzany pokrowiec, który poza ochroną przed poparzeniem znacząco uprzyjemnia korzystanie z termoforu, co jest ważne szczególnie u najmłodszych użytkowników.

Jak działa termofor?

Mimo prostoty działania termoforu jego popularność nie maleje wraz z pojawianiem się nowoczesnych i wymyślnych akcesoriów dla dzieci. Jest to głównie zasługa łatwości obsługi i skuteczności w działaniu. Ponadto termofory cechują właściwości długotrwale utrzymujące ciepło, które jest przekazywane użytkownikowi. Doskonale spełnia więc swoją rolę przy przemarznięciu lub zapobieganiu wychłodzeniu. Kolejnym bardzo częstym zastosowaniem tego przyrządu jest rozluźnianie obolałych i napiętych części ciała oraz przeciwdziałanie bólowi. Jest to nieocenione rozwiązanie dla osób, u których niemożliwe jest użycie środków farmaceutycznych lub nie działają one odpowiednio, jak np. u małych dzieci. U dorosłych może on być stosowany w terapii bólów pleców, menstruacyjnych. Niezależnie od wieku, termofor można także używać podczas kuracji gojenia ran, przy chorobach reumatycznych czy nerwobólach. Warto wspomnieć, że wykazuje on także działanie relaksujące i dodające energii. Charakteryzuje go także wysoki poziom bezpieczeństwa i brak inwazyjności, przez co jest idealny nawet dla najmłodszych dzieci.

Jak używać termoforu?

Kojące działanie termoforu wynika głównie ze zwiększenia przepływu krwi w żyle, który w wyniku rozszerzenia się naczyń i zwiększenia ciśnienia, osłabia napięcie w mięśniach, co przekłada się na złagodzenie dolegliwości bólowych. Dla efektywnego wykorzystania działania termoforu i wyeliminowania ryzyka oparzenia należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. W tym celu należy nalać do jego wnętrza wodę o temperaturze do 60°C, w objętości od połowy do maksymalnie 2/3. Kolejnym krokiem jest ułożenie na płasko, odpowietrzenie i zabezpieczenie wlewu dołączonym korkiem. Jeżeli do termoforu nie został dołączony pokrowiec należy przed przyłożeniem do powierzchni ciała owinąć go ręcznikiem. W przypadku termoforów z wypełnieniem z pestek bądź nasion, wystarczy podgrzać go w kuchence mikrofalowej do odpowiedniej temperatury.

Czytaj więcej