Aktywne filtry

Zabezpieczenia

Pierwsze kroczki postawione przez dziecko napawają rodziców wielką radością i dumą. Niestety, uczucia te są przepełnione ogromem obaw...

Pierwsze kroczki postawione przez dziecko napawają rodziców wielką radością i dumą. Niestety, uczucia te są przepełnione ogromem obaw przed zabezpieczeniem wszelkich niebezpiecznych dla maleństwa rzeczy i przedmiotów codziennego użytku w mieszkaniu.

Komfort poczucia bezpieczeństwa dziecka jest nade wszystko najważniejszy. Najdrobniejszy i nieoczekiwany jego ruch bądź gest może doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku. Rodzice często w obliczu takich sytuacji stają się bezradni. Tylko odpowiednie i właściwe zabezpieczenia oraz blokady ułatwią normalne funkcjonowanie w mieszkaniu z dzieckiem rozpoczynającym poznawanie życia z poziomu chodzenia.

Właściwe zabezpieczenie mebli

Ruchome części mebli to największe niebezpieczeństwo dla małego dziecka. Ciekawość oraz brak świadomości dziecka powoduje ciągłe nasze obawy przed uchronieniem maleństwa nawet przed zagrożeniem życia. Łatwość wysunięcia szuflady lub otworzenia lekkich drzwiczek ciężkiego mebla może doprowadzić do nieszczęścia. Przed czyhającą groźbą nic nie powstrzyma żadnego dziecka. Aby, temu zapobiec należy w sposób przemyślany wybrać odpowiednie zabezpieczenia i blokady do mebli, szafek oraz szuflad.

Blokady są wyjątkowo łatwe w montażu. Ponadto zawierają one zobrazowaną instrukcję montażu. Na szczególną uwagę zasługuje oferta magnetycznej blokady do mebli, która jest łatwa w montażu i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Istotą tych zabezpieczeń jest materiał ABS, który jest przyjazny dla środowiska, nietoksyczny oraz bezwonny. Ponadto zainstalowanie tych barier ochronnych jest estetycznym i dyskretnym zabezpieczeniem. Nie psują wizualnej estetyki mebli pokojowych ani kuchennych.

Pozostałe zabezpieczenia dla dzieci

Pozostaje jeszcze kwestia zabezpieczenia wszystkich krawędzi oraz rantów, na które małe dzieci wprost wpadają. Oferta tego typu ochron jest bardzo szeroka. Nakładki i osłony piankowe na narożniki zdają rewelacyjnie egzamin oraz chronią przed wszelkimi urazami małe dzieci. Przeźroczyste zabezpieczenia wykonane są z elastycznego i wodoodpornego silikonu, które są niezwykle łatwe w utrzymaniu w czystości. Narożniki przykleja się za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej, co daje nam stuprocentową gwarancję stabilnego umocowania. Tego typu nakładki można również dopasować pod kolor okleiny mebli.

Fantastycznie sprawdzają się zabezpieczenia do mebli wykonane z trwałej oraz bardzo miękkiej pianki. Takie osłonki na ostre krawędzie blatów, stołów idealnie sprawdzą się, jako ochrona przed niebezpiecznymi urazami dziecka. Piankowe zabezpieczenia są łatwe w montażu i mają łatwość dopasowania się do wszystkich powierzchni. Rodzice nie powinni również zapomnieć o właściwym zabezpieczeniu okien i drzwi. Niekiedy chwila nieuwagi wystarczy, aby stało się nieszczęście. Aby, temu zapobiec należy zakupić solidne ochrony na drzwi i okna, które skutecznie zablokują klamki. Dzięki temu dziecko samodzielnie nie otworzy okna bądź drzwi.

Odpowiednie zabezpieczenie gniazdek i urządzeń elektrycznych

Ciekawość małych dzieci nie zna granic. Malutkie rączki muszą wszystko namacalnie dotknąć. Jednak są rzeczy, przed którymi rodzice szczególnie muszą chronić swoje pociechy. Wszelkie urządzenia elektryczne powinny być w sposób prawidłowy zabezpieczone, aby nie stanowiły zagrożenia  życia dla dzieci.

Właściwą decyzją pod względem bezpieczeństwa jest zainstalowanie takich kontaktów elektrycznych, które są wyposażone w specjalne zabezpieczenie w postaci przesłon torów prądowych. W przypadku gdy posiadamy w mieszkaniu tradycyjne gniazdka z bolcem, wówczas koniecznie należy zabezpieczyć je blokadą zaślepki. Tego typu zabezpieczenia na gniazdka nie posiadają żadnych wystających elementów, przez co zdjęcie osłony przez dziecko jest praktycznie niemożliwe. Dzięki czemu uchronimy swoje pociechy przed włożeniem malutkiej rączki lub innych przedmiotów do otworu kontaktu. Blokady gniazdek elektrycznych działają na zasadzie zablokowania dostępu za pomocą specjalnych kluczyków dołączonych do zestawów.

Czytaj więcej