Aktywne filtry

Zdrowie i higiena

Dziecko poznaje świat poprzez swoje zmysły — dotyk, zapach czy smak. Dzięki temu mogą zdrowo rosnąć. Rodzice muszą im w tym pomagać,...

Dziecko poznaje świat poprzez swoje zmysły — dotyk, zapach czy smak. Dzięki temu mogą zdrowo rosnąć. Rodzice muszą im w tym pomagać, ponieważ maluszek jest bezbronny w obliczu wielu zagrożeń ze strony otoczenia.

Już od początku należy właściwie podchodzić do kwestii higieny dziecka, by mogło się prawidłowo rozwijać. Niemowlaki, a w szczególności noworodki posiadają bardzo delikatną skórę, dlatego każda pielęgnacja musi być odpowiednio przeprowadzona, z użyciem odpowiednich produktów.

Rodzice, a w szczególności mama, jest całym światem dla swojego dziecka, dlatego ona również musi przestrzegać zasad higieny — od dokładnego mycia rąk, po dezynfekcje różnych powierzchni.

Nasz sklep posiada szeroki asortyment produktów, które pomogą mamom, by ich pociechy rosły zdrowo i bezpiecznie.

Czytaj więcej

Podkategorie

 • Nocniki i nakładki
 • Higiena intymna
 • Mieszanki ziołowe
 • Świece i zapachy
 • Pieluszki i chusteczki
 • Wagi
 • Termometry
 • Wkładki higieniczne
 • Masażery
 • Plastry, przylepce,...
 • Środki czyszczące
 • Artykuły higieniczne

  Rodzice wiedzą, jak istotne jest odpowiednie dbanie o higienę swojego dziecka. Prawidłowa pielęgnacja i...

  Rodzice wiedzą, jak istotne jest odpowiednie dbanie o higienę swojego dziecka. Prawidłowa pielęgnacja i wyrobione dobre nawyki rodziców, pozwolą na odpowiedni rozwój i zdrowie swojej pociechy. W naszym sklepie znajdziesz artykuły, które pozwolą zadbać o higienę jamy ustnej dziecka: specjalne szczoteczki w różnych kolorach, naturalne pasty do zębów w owocowych smakach czy żel na ząbkowanie.

  Wybór odpowiedniej szczotki do włosów dla niemowlaka z miękkim włosiem, pozwoli zadbać nie tylko o delikatne włosy, ale również pozwoli wyciszyć i uspokoić dziecko, poprzez wykonywanie relaksującego masażu całego ciała.

  Czytaj więcej
 • Termofory

  Termofor dla dzieci to niewielki i nieskomplikowany w użytkowaniu pojemnik, produkowany najczęściej z gumowego...

  Termofor dla dzieci to niewielki i nieskomplikowany w użytkowaniu pojemnik, produkowany najczęściej z gumowego tworzywa, do którego wlewa się przez specjalny otwór, ciepłą wodę. Wśród termoforów dziecięcych istnieją również wypełnione pestkami wiśni czy nasionami. Ich zastosowanie pozwala na uzyskanie zarówno efektu rozgrzewającego, ponieważ ich konstrukcja utrzymuje przyjemne ciepło, a po schłodzeniu doskonale sprawdzają jako chłodny kompres. Jego właściwości pozwalają na stosowanie termoforu jako przyrządu do rozgrzewania ciała oraz kojenia dolegliwości bólowych u dzieci oraz dorosłych.

  Na rynku występują różne modele termoforów dla dzieci. Dzięki mnogości wzorów, kształtów oraz rozmiarów termoforów bardzo łatwo dopasować egzemplarz idealny dla użytkownika. Większość z nich wyposażona jest w bawełniany, pluszowy czy futrzany pokrowiec, który poza ochroną przed poparzeniem znacząco uprzyjemnia korzystanie z termoforu, co jest ważne szczególnie u najmłodszych użytkowników.

  Jak działa termofor?

  Mimo prostoty działania termoforu jego popularność nie maleje wraz z pojawianiem się nowoczesnych i wymyślnych akcesoriów dla dzieci. Jest to głównie zasługa łatwości obsługi i skuteczności w działaniu. Ponadto termofory cechują właściwości długotrwale utrzymujące ciepło, które jest przekazywane użytkownikowi. Doskonale spełnia więc swoją rolę przy przemarznięciu lub zapobieganiu wychłodzeniu. Kolejnym bardzo częstym zastosowaniem tego przyrządu jest rozluźnianie obolałych i napiętych części ciała oraz przeciwdziałanie bólowi. Jest to nieocenione rozwiązanie dla osób, u których niemożliwe jest użycie środków farmaceutycznych lub nie działają one odpowiednio, jak np. u małych dzieci. U dorosłych może on być stosowany w terapii bólów pleców, menstruacyjnych. Niezależnie od wieku, termofor można także używać podczas kuracji gojenia ran, przy chorobach reumatycznych czy nerwobólach. Warto wspomnieć, że wykazuje on także działanie relaksujące i dodające energii. Charakteryzuje go także wysoki poziom bezpieczeństwa i brak inwazyjności, przez co jest idealny nawet dla najmłodszych dzieci.

  Jak używać termoforu?

  Kojące działanie termoforu wynika głównie ze zwiększenia przepływu krwi w żyle, który w wyniku rozszerzenia się naczyń i zwiększenia ciśnienia, osłabia napięcie w mięśniach, co przekłada się na złagodzenie dolegliwości bólowych. Dla efektywnego wykorzystania działania termoforu i wyeliminowania ryzyka oparzenia należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. W tym celu należy nalać do jego wnętrza wodę o temperaturze do 60°C, w objętości od połowy do maksymalnie 2/3. Kolejnym krokiem jest ułożenie na płasko, odpowietrzenie i zabezpieczenie wlewu dołączonym korkiem. Jeżeli do termoforu nie został dołączony pokrowiec należy przed przyłożeniem do powierzchni ciała owinąć go ręcznikiem. W przypadku termoforów z wypełnieniem z pestek bądź nasion, wystarczy podgrzać go w kuchence mikrofalowej do odpowiedniej temperatury.

  Czytaj więcej
 • Płatki i waciki...
 • Suplementy diety
 • Inhalatory
 • Trening fitness
 • Podpaski
 • Kosmetyki dla dzieci
 • Testy diagnostyczne
 • Pozostałe akcesoria...